تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

بسم الله الرحمن الرحیم

پیشتر ادعا کرده بودم که اوضاع فکری‌فرهنگی مشهد اصلا مناسب چیزی که باید باشد، نیست اما عده‌ای با کمی مزاج ناسیونالیستی مرا متهم به سیاه‌نمایی و تندروی کردند و البته اتهام خودباختگی هم نثارمان کردند...

اما دوباره و اگر لازم باشد ده‌باره هم می‌گویم که اوضاع فکری‌فرهنگی مشهد اسفناک است و هوشیاری جریان حزب‌اللهی حوزه و دانشگاه را می‌طلبد...

نفوذ و تأثیر وهابیت و همچنین تفکری موسوم به شیعه‌گری با رویکرد برجسته کردن عالم نماهایی همچون صادق شیرازی و وارونه جلوه دادن مقدسات دینی به بهانه تشیع ناب و اصیل بلیه ای است که به جان مشهد و مشهدیها افتاده است.

 

  

 

                                                            (حجج آمریکایی)

به واقع یکی از بزرگترین معضلات مشهد همین هیأت‌هایی است که روز به روز هم بیشتر می‌شود و متأسفانه در بین عوام هم مخصوصا جوانان اقبال بسیار بالایی پیدا کرده تا جایی که حتی در پایگاه‌های بسیج هم طرفداران و حامیان دوآتیشه برخی از هیئات که ضدیت قولی و عملی با نظام را دارند را هم می بینیم.

این حربه، که با شیعه‌گری جریان تشیع را منحرف کنند، چند سالی است که در حال رشد و پیشروی است و یکی از کانون‌هایی که بستر مناسبی برای جذب نیرو پیدا کرده، شهر مشهد می باشد.

خالی شدن هیئات از مبانی دینی، احساسی و بعضا شهوانی عمل کردن به اسم ارادت به اباعبدالله، ایجاد تفرقه و حتی دشمنی نسبت به اهل تسنن با نسبت‌های ناروا و فحاشی‌های بسیار، نگاه منفی و بعضا دشمنانه نسبت به جایگاه ولایت فقیه و شخص ولی و ... از جمله سلاح‌هایی است که به راحتی می‌تواند چهره اسلام را خدشه‌دار کرده و اسلام را از درون تهی کند. این سبک شیعه‌گری که از شبکه امام حسین و شبکه فدک و امثالهم با سرکردگی یاسرالحبیب و خانواده شیرازی‌ها و... راه افتاده و قصد دارد تا صادق شیرازی را به عنوان قطب و رهبر تشیع معرفی کند تا از این طریق شیعه مورد نظر خود را تعریف و تثبیت کنند، چند وقتی است در مشهد جولان عجیبی می‌دهد. البته اگرچه مدعی نیستم که فقط مشهد به این بلیه دچار شده است، اما ادعا می‌کنم که مشهد بیشترین آسیب را از این حیث دیده و بیشتر در حال آسیب دیدن است.

علاوه بر این رشد تصاعدی وهابیت که اطراف و اکناف مشهد را گرفته نیز آسیب دیگری است که مثل آفت قبلی باز هم نوک پیکانش به سمت شیعیان و مکتب تشیع است.

به هر حال باید جلوی این دو خطر را گرفت. آن هم به صورت مطالبه‌ای جدی از مسؤولین فرهنگی و کسانی که می‌توانند تغییری در سیاست‌های فعلی مشهد ایجاد کنند.

سربسته بگویم که آقای پژمان‌فر نماینده مردم مشهد نیز با یکی از بزرگان مشهد! بر سر همین مسأله اختلافاتی پیدا کرده‌اند و چون نیرو و بدنه مردمی به معنای مطالبه عمومی وجود ندارد، نمی‌توانند مؤثر واقع شوند.

و الأمر   إلیکم

آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب