تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

کمبودهای سبک زندگی فعلی نسبت به سبک زندگی اسلامی

مسائلی در زندگی وجود دارد که اگرچه کمرنگ تلقی می‌شود اما نقش تعیین‌کننده‌ای در جریان زندگی و مخصوصا در نزدیک‌شدن به سبک زندگی دینی دارد.

یکی از غفلت‌های فعلی در زندگی، نسبت به قرآن است. قرآن در حال حاضر صرفا برای مجالس عروسی و ختم و معدود کارهای دیگری کاربرد دارد و در زندگی‌های روزمره شاید کمتر خانواده‌ای را بتوان پیدا کرد که برنامه‌ای دقیق برای قرآن داشته باشند! ...

گوشه‌ای از سخنان سیدنا القائد:

"قرآن، كتاب معرفت است. ما در زمینه زندگى، در زمینه آینده، در زمینه تكلیف كنونى، در زمینه هدف از بودن و در بسیاری از زمینه‌های دیگر، خیلى از مسائل را نمی‌دانیم. بشر مشحون به جهالت‌هاست و قرآن براى انسان معرفت می‌آورد.

قرآن كتاب نور، كتاب معرفت، كتاب نجات، كتاب سلامت، كتاب رشد و تعالى و كتاب قرب به خداست.

ما این خصوصیات را چه وقت از قرآن به دست می‌آوریم؟ برادران عزیز! همین كه قرآن را در جیبمان بگذاریم كافى است؟ اینكه در هنگام سفر، از زیر قرآن رد شویم، كافى است؟ امروز من می‌گویم، این كه ما در جلسه تلاوت قرآن شركت كنیم كافى است؟ اینكه حتى قرآن را با صداى خوش تلاوت كنیم یا تلاوت خوش را بشنویم و از آن لذت ببریم كافى است؟ نه. چیز دیگرى لازم دارد، آن چیست؟ آن تدبر در قرآن است. باید در قرآن تدبر كرد. خود قرآن در موارد متعدد از ما می‌خواهد كه تدبر كنیم. عزیزان من! اگر ما یاد گرفتیم كه با قرآن به صورت تدبر، انس پیدا كنیم، همه خصوصیاتى كه گفتیم حاصل خواهد شد، ما هنوز خیلى فاصله داریم؛ پس باید پیش برویم."

این که در میان سایر برنامه‌ها و کارهای زندگی وقتی را هم به طور مشخص برای قرائت و تدبر در قرآن -آن هم از روی انسی که با قرآن داریم- قرار دهیم (نه این که از سر اجبار و به طور سرسری) یکی از الزامات زندگی دینی است. مهم انس با قرآن است نه خواندن قرآن...

.........

در قسمت بعد به وجود و استفاده بیش‌از‌حد از رسانه‌ها به عنوان ضعف زندگی‌های فعلی اشاره خواهد شد.

آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب