تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

در دو سخنرانی اخیر حضرت آقا (دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش/ دیدار مردم آذربایجان) جملات کلیدی و نابی (کما فی السابق) مطرح شد که به نظر بنده حقیر و البته صراحتی که در بیان وجود دارد، برخی از آنها مخاطب خاص داشت و قصد بنده پررنگ کردن این جملات است:

جناب آقای روحانی؛

آقای دکتر آشنا(مشاور ارشد آقای روحانی؛)

آقای ظریف و دیگر دولتمردان! توجه داشته باشید که:

(دیدار فرماندهای و کارکنان ارتش:)

آن چیزى هم كه میتواند استقلال را تأمین بكند براى انقلاب اسلامى ما، تكیه صریح و شفّاف بر مبانى انقلاب است؛ اصول انقلاب، مبانى انقلاب، ارزش های انقلاب، به‌شكل صریح و شفّاف مورد تكیه باید قرار بگیرد.

نظام سلطه یعنى آن نظام بین المللی ای كه متّكى است به تقسیم دنیا به سلطه گر و سلطه پذیر؛ امام قاطعاً این را رد كرد. آن نظام سلطه هم در شكل كامل خود تجسّم و تجسّد پیدا میكند در رژیم و دولت كنونى ایالات متّحده آمریكا؛ لذا امام صریحاً در مقابل آمریكا موضع گرفت. موضع گیری ما در مقابل آمریكا به مناسبت این نیست كه اینها یك ملّتى باشند كه ما با این ملّت مخالف باشیم یا خصوصیّات نژادى تأثیرى داشته باشد؛ مسئله اینها نیست؛ مسئله این است كه منش و ذات و رفتار دولت ایالات متّحده آمریكا، مداخله گری و سلطه گری است.

ملّت پشت سر نظامند؛ این است راز استحكام و اقتدار نظام.

مهم این است كه ملّت ایران بداند كه راز موفّقیّت او ایستادگى است.

آن چیزى كه امنیت کشور را حفظ میكند، نشان دادن اقتدار ملّى است.

باید یك كشور اقتدار درونی خود را حفظ كند؛ این توصیه همیشه ما به مسئولین است. مشكلات كشور را تنها یك چیز حل میكند، آن هم عبارت است از نگاه به ظرفیت های درونی-كه این ظرفیّتها هم بحمداللَّه بسیار است، بى‌شمار است - و استفاده‌ى از این ظرفیّتها به شكل حكیمانه. خوشبختانه مسئولین اقتصادى دولتى به این معنا توجّه كرده اند، به این نتیجه رسیده اند. راه برطرف كردن مشكلات اقتصادى كشور - حالا این بخش از مشكلات - نگاه به بیرون نیست، نگاه به برداشتن تحریم دشمن و مانند اینها نیست.

... (دیدار مردم آذربایجان:)

اگر ملّتى همّت كند، پا در صحنه بگذارد، عقب نشینی نكند، كوه ها را میتواند جابه جا كند.

دو پیام در این راهپیمایی های بیست و دوم بهمن وجود داشته است: یكى پیام استقامت، یكى پیام وحدت.

پیام سلبى انقلاب این است كه: ما تسلیم زورگویى نمیشویم، تسلیم باج خواهی نمیشویم، تسلیم نظام سلطه نمیشویم. نظام سلطه یعنی اینكه چند قدرتِ دست یافته به توانایى مادّى و سلاح و پول و امثال اینها بخواهند بر دنیا حكومت كنند؛ مظهر نظام سلطه هم امروز آمریكا است.

یك عدّه سعى نكنند چهره آمریكا را بزك كنند، آرایش كنند، زشتی ها و وحشت آفرینی ها و خشونتها را از چهره آمریكا بزدایند در مقابل ملّت ما، به عنوان یك دولت علاقه مند، انسان دوست معرّفى كنند؛ اگر سعى هم بكنند، سعی شان بی فایده است.

من امسال روز اول سال 92 در مشهد در جوار مرقد ثامن الحجج اعلام كردم؛ گفتم من حرفى ندارم؛ بعضى از مسئولین و دولتمردان - دولتمردان آن دولت، بعد هم دولتمردان این دولت - فكر میكنند در قضیّه هسته ای ما با آمریكایی ها مذاكره كنیم [تا] موضوع حل بشود؛ گفتیم خیلى خب، اصرار دارید شما، در این موضوعِ بالخصوص بروید مذاكره كنید؛ ولى در همان سخنرانى اوّل امسال گفتم من خوشبین نیستم؛ مخالفتى نمیكنم امّا خوشبین نیستم. ببینید مرتّب پی در پی اظهارات سخیف آمریكایی ها را؛ سناتور بی آبروی آمریكایى از صهیونیست ها پول میگیرد تا برود در مجلس سناى آمریكا به ملّت دشنام صریح بدهد، نه اینكه اهانت كند؛ دشنام میدهد.

یكى از علل اجتماع گرمتر مردم امسال همین بود كه مردم دیدند كه چطور مسئولین آمریكا گستاخ، پررو، زیاده طلب، بد دهن، بی ادب رو به رو میشوند.

این همان حرفى است كه من اول امسال گفتم، بعد هم بارها - قبلها هم گفتیم، بعدها هم گفتیم - مكرّر گفتیم كه مسئله هسته ای بهانه است برای دشمنی.

ایران آنچه را قرار گذاشته است و عهد كرده است نقض نخواهد كرد. البتّه مسئولین تلاش خودشان را بكنند، كار خودشان را بكنند، امّا آمریکایی ها با انقلاب اسلامى دشمنند، با جمهورى اسلامى دشمنند، با این پرچمى كه شما مردم بلند كردید دشمنند و این دشمنى با این چیزها فرو نخواهد نشست؛ علاج مقابله با این دشمنی هم فقط یک چیز است و آن تکیه به اقتدار ملی و به توان داخلى ملّى و مستحكم كردن هرچه بیشتر ساخت درونی کشور [است]. هرچه در این زمینه ما كار بكنیم، كم است.

به قدرى كه دنیا به ما احتیاج دارد، ما به دنیا احتیاج نداریم.

تا وقتى كه ما چشممان به دست دیگران باشد، دنبال این باشیم كه كدام مقدار از تحریمها كم شد، كدام مقدار چنین شد، فلان حرف را فلان مسئول آمریكایى گفت یا نگفت - تا وقتى دنبال این حرفها باشیم - به جایى نمیرسیم. البتّه اصرار هم میكنیم كه مسئولین هم به نیروی داخلی تكیه كنند؛ از مسئولین هم میخواهیم به مردم اعتماد كنند، به نیروى داخلى اعتماد كنند.
آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب