تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

به نظر دوستان حزب اللهی:

مذاکرات آری یا خیر؟ ... برد یا باخت؟ ... پیروزی یا شکست؟ ...

عزت یا ذلت؟ ... حرکت به جلو یا بازگشت به عقب؟ ... و ...

چند نکته حاشیه ای مهم تر از متن....!!

 

اولین و مهمترین نکته این است که فراموش نکنیم آمریکا دشمن جدی و اصلی ماست. در واقع آمریکا لحظه ای از فکر دشمنی با ما کوتاه نمی آید و محال است که بخواهد در حق ما دلسوزی کند یا به سود مردم و ملت ما عمل کند. لذا فراموش نشود که این اتفاق پیش آمده، در بهترین حالت، هم تهدید است، هم فرصت. چرا که دشمن با ابزارهای سیاسی و فرهنگی (بیشتر جنبه رسانه ای) و ... قصد ضربه زدن به ملت ما را دارد پس طبیعی است که از این توافق یا تفاهم نامه نیز سوء استفاده ای کند علیه ملت ایران و موج سواری کند بر ضد مواضع کشورمان... کما این که تا همین الان رسانه هایی مثل بی بی سی ساکت ننشسته اند ... و حرف هایی که از کنفرانس های خبری آقای اوباما یا جان کری پخش می شود قابل تأمل است.

دومین نکته، اصلی است که در اصول تفکری رهبری مشاهده می کنیم و آن این است که هرگاه دیدید دشمن از یک فعل و اقدام ما خوشحال شد، مطمئن باشید که گل به خودی زده اید!!! وقتی شک در دشمنی آمریکا نداریم، نباید از یک اتفاق، هم ما تعریف و تمجید کنیم، هم آن ها!!! این یعنی این که یا ما اشتباه کرده ایم، یا آن ها دست از دشمنی برداشته اند!!! (که گفتیم چنین چیزی محال است) یا در دشمنی خود موفق شده اند.

سومین نکته نیز اصلی است از اصولی که رهبری معظم در برخورد با دشمن بیان کرده اند و آن این است که: اگر در مقابله با دشمن یک قدم عقب نشینی کنید، دشمن ده قدم جلو خواهد آمد لذا ایستادگی بر مواضع و تأکید بر اصول انقلابی و دینی، نباید در ارتباط و دیپلماسی با دشمن فراموش شود. (لطفا متن توافق یا تفاهم نامه را بخوانید)

چهارمین نکته ضمانت اجرای تعهدات توسط دشمن است! وقتی آقای جان کری ساعتی بعد از امضاء توافق یا تفاهم نامه تفسیری در جهت نقض این پیمان ارائه می دهد، آیا اگر در آینده دشمن احساس کند که شکست خورده یا به عکس احساس کند که توانسته موفق شود آیا حاضر است با تعهد به مفاد این پیمان نامه خود را به عقب بکشد و دست درازی نکند؟

 

موضوع سخن : سیاست,
راهنما: مذاکره,آقای روحانی,اوباما,جان کری,اشتون,قول سدید,سوشیانت,
نوشته شده در جمعه 8 آذر 1392 توسط میثم تمار | صندوقچه نظرات ()
آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب