تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

گاهی سفید سیاه گاهی سیاه سفید!

گاهی می شود در کلاسی با نامی کاملا غیر دینی بشینی و با استادی با ریشی شبه پروفسوری درسی داشته باشی اما معرفتت نسبت به اسلام و ائمه علیهم السلام و معارف دینی بیشتر شود. اما گاهی هم می شود کلاسی با عنوان فقه داشته باشی و استادی با لباس روحانیت برایت فقه بگوید، اما جز نفرت و کینه و بدبینی چیز زیادی عایدت نشود!

حکایت دو طیف بالا حکایت دو کلاسی است که ما داشته ایم؛ که یکی را گذراندیم و دیگری هنوز ادامه دارد. کلاسی که به ظاهر کلاسی غیر دینی اما به باطن کلاسی معارفی است عنوانی دارد این چنین: ارتباطات بین الملل و ارتباطات میان فرهنگی و کلاسی که در طیف دیگر بیان شد، یعنی ظاهری دینی داشت و باطنی نفرت انگیز عنوانی داشت این چنین: فقه 2

خدا رو هزار بار شکر می کنم که کلاس فقه مان تمام شد و ظاهرا  به خوبی به اتمام رسید. اما کلاس ارتباطات بین الملل و میان فرهنگی هنوز ادامه دارد و کلاسی است که اگرچه موضوع کلاس لزوما دینی نیست اما استاد با بهانه های مختلف کلاس را به سمت موضوعات دینی می کشاند و از بچه ها تقاضا میکند تا پایان نامه هایی دینی در این حوزه (یعنی ارتباطات بین المللی و میان فرهنگی) بنویسند. این استاد از جمله استادانی است که به موضوعات که اساس آن غربی است با نگاهی تقریبا دینی می نگرد و از فنون و مهرات های رشته در بحث های دینی استفاده می کند.

از کلاس فقه هم چیزی نمی گویم جرا که قبلا مطلبی در این زمینه زده بودم و بحث ها و حاشیه های زیادی داشت لذا بهتر است خوبی ها را بیان کرد و بدی را مسکوت گذاشت تا کم کم خودش از بین برود.

آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب