تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

موانعی بر سر راه ازدواج در این روزها (2)

ازدواج با مرد ازدواج با مرد جا افتاده یا جوان ، کدام بهتر است ؟

سومین مانع مربوط به رسم و رسومی است که طبیعتا هم خانواده ها را و هم جوانان خصوصا پسران را ترسانده و سبب دوری از ازدواج می شود. رسومی در جریان نامزدی، عقد، عروسی، هدایا و بسیاری از برنامه های دیگر که نه محبت زن و مرد را نسبت به هم بیشتر می کند نه چندان فایده ای در این رسوم وجود دارد بلکه صرفا مخارج و هزینه هایی است که سرمایه اقتصادی پسر یا خانواده اش را به هدر می دهد. نکته ای که در اینجا بسیار انسان را آزرده می کند، تأکیدی است که خانواده ها بر اجرای این گونه آداب و مراسم دارند.

چهارمین مانع نگاهی است که به جهیزیه و مهریه وجود دارد. جهیزیه های سنگینی که اکثرا یا به طور مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از حس چشم و هم چشمی است. اثر مستقیم آن که نیاز به توضیح ندارد اما اثر غیر مستقیم یعنی کسانی که جهیزیه های سنگین تدارک می بینند، خود به خود سطح توقعات را بالا برده و دیگر کسی احساس حقارت می کند اگر در همان سطح جهیزیه ندهد در حالیکه بسیاری از لوازم و وسایل غیرضروری و با مارک ها و برندهای گران قیمتی است که صرفا جنبه نمایشی دارد تا کارکردی در زندگی.

مهریه نیز متأسفانه اوضاعی اسف بارتر از جهیزیه دارد. معمولا بهانه اکثر خانواده ها برای مهریه های بالا این است که اگر اتفاقی منجر به جدایی زن و شوهر بیفتد، ضمانتی وجود داشته باشد. اما در واقع باید گفت که اگر محبت وجود داشته باشد زندگی جریان پیدا می کند ولو اینکه مهریه ای وجود نداشته باشد و اگر زن و مرد نسبت به هم محبتی نداشته باشند و بنا به جدایی باشد، هرچند مهریه هزاران هزار و بلکه میلیونی باشد، باز مرد بلد است کاری کند که خانواده دختر یا دختر کوتاه بیاید.

موضوع سخن : فرهنگ,
راهنما: ازدواج,نکاح,مهریه,جهیزیه,خواستگاری,قول سدید,سوشیانت,
نوشته شده در شنبه 27 مهر 1392 توسط میثم تمار | صندوقچه نظرات ()
آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب