تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

مذاکره با آمریکا

در این باره صرفا به چند نکته مهم که نباید مورد غفلت واقع شود بسنده می کنم و تحلیل را به خود دوستان واگذار می نمایم:

اولا در این که آمریکا دشمن قطعی و مسلم جمهوری اسلامی ایران است و از هیچ اقدامی در جهت دشمنی و از بین بردن نظام کوتاهی نمی کند، شکی نیست و نباید ظلم های بزرگ و کوچکی که علیه ملت ایران انجام داده را فراموش کرد. لذا خیال این که آمریکا دست دوستی به سمت ما دراز کرده یا تغییر موضع داده و ایران را به رسمیت شناخته و حقوق ملت ایران را محترم شمرده فکر خامی است. پس این که آقای اوباما می گوید ما به فکر تغییر نظام ایران نیستیم در جوابش باید گفت: نمی توانید باشید!، تا الان بودید، چه شد؟ از الآن به بعد هم همین است!

ثانیا مذاکره از موضع قدرت یعنی پس گرفتن تمام حقوق ملت ایران و علاوه بر آن چیزی را مطالبه کردن و اجبار طرف مقابل به پذیرش آن نه این که درخواست دادن برای کم شدن تحریم یا حذف آن. در واقع هرگاه آمریکا تمام حقوقی که از ملت ایران ضایع کرده است نظیر: اموال و دارایی های بلوکه شده، برداشتن تمام تحریم ها، آزاد کردن دیپلمات های ایرانی و یا تحویل اجسادشان و ... آن وقت مذاکره تازه در مرحله مساوی و شرایط یکسان است در غیر اینصورت مذاکره به صورت تحمیلی است و به نوعی کوتاه آمدن از حقوق ملت ایران می باشد و پذیرش ظلم و حقارت است. همچنین با این اوصاف و شرایط، سر میز مذاکره نشستن یعنی وجود اهرم های فشاری مثل تحریم تا در صورت نپذیرفتن شرط و شروط های طرف مقابل، شرایط یا تغییر نکند و یا سخت تر شود.

ثالثا مذاکره به هر شکل چه وزرای امورخارجه با هم، چه رؤسای جمهور با هم به صورت تلفنی و یا چه به صورت حضوری، مذاکره است. وقتی سابق بر این مذاکره با آمریکا را به هر شکل دارای اشکال می دانستیم و بدان خوشبین نبودیم، حال ارتباط با آن را نیز به هر صورتی دارای اشکال می بینیم و بدان خوشبین نیستیم چرا که چیزی عوض نشده و موضعی تغییر نکرده! لذا این که گفته شود صرفا یک تماس تلفنی بوده یا صرفا یک دیدار سی دقیقه ای وزرا بوده توجیهی بیش نیست چرا که سابق همین را نیز کوتاه آمدن از مواضع می دانستیم و علاوه بر آن فایده ای هم در چنین ارتباطی مترتب نبوده و نیست!

رابعا باید دانست آمریکا در صورتی مواضعش را نسبت به جمهوری اسلامی تغییر می دهد که ایران نیز تغییراتی در اصول خود ایجاد کند مثل کوتاه آمدن ایران از حق هسته ای خود حال چه به صورت تعلیق غنی سازی باشد چه به صورت بستن تأسیسات "فردو" باشد چه به هر نحو دیگری یا کوتاه آمدن از مواضع فلسطین و سوریه یا به رسمیت شناختن رژیم غاصب اسرائیل و یا هر چیز دیگر. پس وقتی ایران حاضر به کوتاه آمدن از مواضع خود نیست طبیعتا آمریکا نیز حاضر به همکاری و تغییر موضع خود نسبت به ایران نمی باشد پس مذاکره چه فایده ای دارد؟ اینجا مذاکره یعنی التماس برای کاهش فشارها علیه ایران و این سیاست جمهوری اسلامی نیست و با عزت ایران منافات دارد، لذا ادعای مذاکره از موضع قدرت و عزت ادعای گزافی است!

خامسا از اصول و استراتژی مدیریت حضرت امام(ره) و امام خامنه ای(حفظه الله) آموخته ایم که یک قدم در مقابل خواسته ها و زورگویی های دشمن عقب کشیدن یعنی مجبور شدن به ده قم به عقب نشینی! لذا باید محکم در مقابل خواسته های کوچک و بزرگ دشمن ایستاد.

سادسا ارتباط با آمریکا به هر شکل یعنی پذیرش این مسأله که "تحریم ها و اعمال فشارهای اقتصادی و غیرآن بر ایران اثر کرده و او را وادار به مذاکره کرده است" چرا که تا قبل از این هر نوع مذاکره ای را محل اشکال می دانستیم و بدان خوشبین نبودیم حال ارتباط با آمریکا یعنی تأثیر فشارهای تحریم و مجبور شدن به مذاکره و آیا این به معنای مذاکره از موضع قدرت و عزت است یا ضعف و زبونی و ذلت؟

سابعا و نکته آخر این که تعبیر کردن "نرمش قهرمانانه" به چراغ سبزی برای مذاکره، اشتباهی بزرگ و توجیهی بسیار بیخودی است. مگر می شود حضرت آقا بعد از بیان اصطلاح "دست چدنی در زیر دستکشی مخملی" و یا بیان "خوشبین نبودن به مذاکره با آمریکا" از مواضع خود کوتاه بیاید و گفته های قبلی خود را نقض کند؟ علاوه بر این با ذکر دلائلی که تا قبل از این شد، دریافتیم که مذاکره به هر شکل تا قبل از تغییر مواضع آمریکا، قبول ظلم و ذلت و ضعف است و این کجا قهرمانانه است؟!

و مسلم نکات بسیار دیگری نیز وجود دارد که در این مجال نمی گنجد و هدف از ذکر این نکات نیز صرفا هوشیاری، بصیرت و وظیفه شناسی خوانندگان می باشد تا مطالبات عمومی ایشان مانع از پذیرش ظلم و عقب نشینی از مواضع شود.
موضوع سخن : سیاست,
راهنما: سیایت,مذاکره,شیطان بزرگ,آمریکا,ایالات متحده,سازمان ملل,روحانی,
نوشته شده در شنبه 13 مهر 1392 توسط میثم تمار | صندوقچه نظرات ()
آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب