تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

جنگ با سوریه بازی یا واقعیت؟


مدتی است که خطر حمله آمریکا به سوریه وجود دارد و معادلات و طراحی های صهیونیست علی الظاهر به گونه ای است که این خطر را به واقعیت نزدیکتر می کند اما آیا همه مسئله همین است یا پشت پرده ای هم برای آن وجود دارد؟

در واقع می توان احتمال داد که طرح مسئله جنگ علیه سوریه با این فرضیه بود که در صورت تجهیز و قدرتمند کردن  تکفیری ها و سلفی ها علیه سوریه و در نتیجه پیروزی آن ها، شاید ماجرای طالبان در افغانستان تکرار شود که بعد از آن که قدرتی نسبی کسب کردند علیه خود آمریکا مجهز شدند و اقدام نظامی کردند و لذا آمریکا قصد داشت با حمله ای دفعی و ناگهانی خود بساط سوریه را برچیند تا دیگر نیازی به امثال تکفیری ها و سلفی ها نباشد تا شائبه دشمنی آن ها نیز از بین برود.

یا این احتمال که با پیروزی نیروهای نظامی سوریه در مواجهه با تکفیری ها و سلفی ها و شکست های پی در پی آنان، آمریکا به این نتیجه رسید که میزان پولی که خرج تکفیری ها و سلفی ها می شود یا تجهیزات نظامی زیادی که برای آنان ارسال می شود در مقابل نتایجی که به دست می آید، بسیار اسف بار است. لذا بهتر این است تا خود بار حمله به سوریه را به دوش بکشد تا دیگر نیازی به این همه مخارج مالی و نظامی نباشد.

اما این همه ماجرا نبوده و نیست! در واقع آمریکا یا پشت پرده آن شبکه صهیونیسم در حال حاضر با وضعیتی که در سوریه درست کرده است، منافعی را دنبال می کند. همچنین با طرح مسئله جنگ و جلب اذهان و افکار عمومی به این سمت نیز منافع دیگری عایدش می شود.

در حال حاضر با وضع موجود سوریه مسلمانان به جان هم افتاده و به شکل عجیبی در حال نابود شدن هستند، از طرفی حزب الله لبنان و نیروهای نظامی و سیاسی ایران را نیز فعال و سرگرم شده اند و آمریکا در حال سنجش توان نظامی این نیروهاست. از طرف دیگر با طرح مسئله جنگ و جلب افکار عمومی به این سمت، خود به کارهایی مثل شهرک سازی در فلسطین اشغالی بدون هیچ دغدغه ای پرداخته و توجه همه را از اقدامات ظالمانه خود به سمت دیگری جلب کرده است.

در واقع شاید آمریکا در نهایت علیه سوریه اقدام نظامی انجام دهد لکن در حال حاضر با کسب امتیازهایی که در این شرایط می کند محال است به سوریه حمله کند و در واقع این اقدام آمریکا یا صهیونیست بیشتر یک بازی سیاسی است تا یک واقعیت...!!!

موضوع سخن : سیاست,
راهنما: جنگ,سوریه,آمریکا,سلفی ها,تکفیری ها,قول سدید,سوشیانت,
نوشته شده در شنبه 30 شهریور 1392 توسط میثم تمار | صندوقچه نظرات ()
آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب