تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

start

اینجا برای ما شروعی مجدد است...

باز هم قلم زدن و بازی با کلمات و پایین و بالا کردن معانی نصیبمان شد. بعد از گذشت ایامی که شاید روزی خاطره وار مرور شود یا تجربه ای شود برای فرداها دوباره به سرزمین مجازی خودم بازگشتم.

ایامی که گذشت، رنگ و بوی تکراری نداشت و بازپخش دیروزها نبود برای همین معنای زندگی را باز هم در قالبی دیگر و شکل بهتر و باز هم با پنجره دیگری نشانم داد.

« نشست و برخاست و هم صحبت شدن با مردم روستای زینبیه در منطقه هلیلان استان ایلام تازه فهماند که ادعای زیادی موقوف!! کمی عمل کن! روستایی که با 800 نفر جمعیت خود، صد دانشجوی کاردانی و کارشناسی و ارشد و دکتری دارد! اما گاز ندارد، دبیرستان ندارد، قلم چی ندارد، کتابخانه چندهزار کتابی ندارد، آب آشامیدنی اش فقط دو ساعت در شبانه روز وصل می شود، روحانی ندارد، و هزار و یک بهانه ای که امروز ما را مقصر و متهم می کند، ندارد اما غیرت دارد تا در کنار تمام نداشتن ها، نحوه داشتن را صرف کند! صد دانشجویی که هر کدام اندیشه عالم شدن و رسیدن به قله های علمی را در سر می پرورانند؛ یکی دانشجوی دکتری علامه است، دیگری دانشجوی ارشد شهر کرمانشاه و دیگری فارغ التحصیل شده و نفر بعدی دانشجوی کارشناسی شهر ایلام...

اگرچه مشکلات شدید معیشتی و مشکلات فرهنگی موجود در روستا کمی آن ها را ناامید کرده اما از درس خواندن بازنداشته که مهم برای همه شان کسب علم است و شاید نه کسب مدرک... چراکه تنها جایی که مدرک برایشان کاربردی ندارد، همان روستای زینبیه است چون مسئولین دهیاری و فرمانداری و آموزش و پروش و بهداشتش حاضر نیستند از این ها استفاده کنند و هنوز همان معلم های بی سواد در مدرسه هایش تدریس می کنند و هنوز همان مثلا طبیب در خانه بهداشتش کار می کند و این ها با این که می دانند اگر مدرکی هم داشته باشند باز بیکارند ولی درس را رها نمی کنند درست مثل ما بچه شهری ها (که دنبال راه فراری برای پیچاندن کلاسیم!!!) »

بگذریم... شرح حال آن ها برای مجالی بعد...

دیروز گذشت اما خاطره اش هست...

و من با خاطره ام زندگی می کنم و امروز را سپری می کنم و فردایم را می سازم...

ای کاش امروز و فردا هم خاطره ای شوند از جنس همان دیروزی ها...

آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب