تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

 

خوشحالیم از این که تیم ملی مان به جام جهانی رفت اما نارحتیم از جوایزی که گرفت!

بازیکنان تیم ملی کشورمان بعد از پیروزی در مقابل قطر مبلغ 15 میلیون، بعد از پیروزی در مقابل کره در دیدار رفت مبلغ 20 میلیون و بعد از صعود به جام جهانی مبلغ 50 میلیون دریافت کردند و علاوه بر این ها مجوز واردات خودرو خارجی را نیز از آقای رئیس جمهور عدالتخواه گرفتند. این هدیه ها از طرف این مسؤولین اهدا شده است:

هدیه عباسی با فوتبالیست‌ها بعد از بازی با قطر: هر نفر ۱۵۰ میلیون ریال
هدیه وزیر به فوتبالیست‌ها بعد از بازی با کره در بازی رفت: هر نفر ۲۰۰ میلیون ریال
هدیه رئیس‌جمهور به فوتبالیست‌ها برای صعود به جام جهانی: اعطای ۵۰ میلیون تومان پول نقد و اجازه واردات خودرو

به بازیکنان تیم ملی کاری ندارم که آیا ارزش چنین جوایزی را دارند یا خیر ولی به تبعات چنین جوایزی فکر می کنم و به هزینه ای که از بیت المال صرف شده...

فرض کنید این جایزه را با این مبلغ به یک قاری بین المللی قرآن یا کسی که فعال عرصه قرآنی یا یک مبلغ دینی بدهند. همانطور که در روایات هم برای قاری قرآن نیز بسیار اجر و پاداش قرار داده شده است به عنوان مثال:

رسول اکرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ به سلمان سفارشی نمود: «سلمان به خواندن هر آیه از قرآن، خداوند ثواب صد شهید می فرمود و به خواندن هر سوره ثواب پیغمر مرسلی که تبلیغ رسالت کرده باشد و به قاریان قرآن، رحمت خود را نازل و متوجه می‌سازد. فرشتگان ملاء اعلا برای خوانندگان قرآن طلب آمرزش می‌کنند و بهشت، مشتاق لقای آنان است و خدای عالم که قرآن کلام و سخن اوست از قاریان کتاب راضی و خشنود می‌گردد مؤمن وقتی قرآن بخواند، خداوند به او نظر محبت و مودّت می‌فرماید و به تعداد هر آیه که بخواند هزار حوریه برای او می‌آفریند و به شماره حروف قرآن، نوری خلق می‌کند که در صراط او را راهنمایی نماید و چون مؤمن قرآن را ختم کند، خداوند ثواب سیصد و سیزده پیغمبر به او عنایت می فرماید که هر پیغمبر، احکام الهی را به مردم عصر خود رسانده باشند و این همان محتوای قرآن است. خواننده قرآن مانند کسی است که همه کتب و صحایف الهی را که بر انبیاء نازل شده است خوانده باشد. بهترین اعمال، خواندن قرآن کریم است.

و یا مثلا این مبلغ را به یک نخبه علوم هسته ای یا یک مخترع در حوزه های مختلف علمی اختصاص دهند. آن وقت تبعات و اثرات چنین اقدامی چه خواهد شد؟ مسلما اقبال و پذیرش عمومی مردم بدین سمت کشیده خواهدشد.

حال سؤال من این است که آیا رئیس جمهور می داند که با این کار خود دارد الگوسازی برای جوانان کشور می کند؟ آیا می داند با این کارش برای جوانان کشور اولویت های آینده شان را مشخص می کند؟ متاسفانه اگر بدانیم تأثیر این گونه اقدامات بی اصل و بی ریشه چه نتایجی به بار می آورد هرگز دست به اهدای چنین جوایزی به چنین اشخاصی نخواهیم زد.

علاوه بر این، اهدای چنین جوایزی از بیت المال با کدام معیار و ملاک عدالت همخوانی دارد؟ تفاوت فعالان عرصه های دیگر چه ورزشی و چه غیر ورزشی با یک فوتبالیست چیست که از این جوایز محروم است؟ مگر نه این که بیت المال متعلق به همه مردم ایران است؟ آیا آن روستایی دورافتاده که از ساده ترین نعمات یک زندگی محروم است راضی به چنین خرجی از بیت المال هست؟ گمان نکنم...

 

موضوع سخن : سیاست,دلنوشته,
راهنما: احمدی نژاد,تیم ملی فوتبال,قطر,جام جهانی,قول سدید,سوشیانت,
نوشته شده در پنجشنبه 30 خرداد 1392 توسط میثم تمار | صندوقچه نظرات ()
آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب