تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

خواص اصولگرایان باید توبه کنند و از تمامی مردم و امت حزب الله عذرخواهی کنند.

خواص اصولگرا اکنون که با یک عبرت سیاسی رو به رو شدند باید توبه کرده و از ملت فهیم و حزب الله عذرخواهی کنند. اگر نبود آن همه سیاه نمایی و زد و خورد سیاسی در مقابل چشمان ملتی که از حاشیه سازی و اتهام کردن یکدیگر خسته شده اند، قطعا اکنون پیروزی را در میان اصولگرایان می دیدیم.

متأسفانه عده ای که از خرد سیاسی در این دوره بی بهره مانده بودند، رقابت را صرفا در میان اصولگرایان می دیدند و برای اصلاح طلبان و جریان سازندگی، فضای حمایتی در میان مردم نمی دیدند و با شعارهایی نظیر این که "ملت دیگر اصلاح طلبی را بر نمی تابند" یا "مردم از اصلاح طلبی و شعارهای آن خسته شده اند" فضا را برای اطرافیان خودشان به گونه ای ترسیم کردند که تنها ثمره آن تخریب کاندیداهای اصولگرایی توسط خود اصولگرایان بود و ماحصل آن روی آوردن مردم به سمت اصلاح طلبی شد.

اصلاح طلبانی که با وجود فردی مثل خاتمی به وحدت رسیده بودند و مطابق آراء و برنامه های او مو به مو جلو می رفتند. اما اصولگرایان با وجود افراد سرشناس و با تجربه ای نظیر آیت الله مهدوی کنی یا آیت الله مصباح یا آیت الله یزدی مدام دم از تفرقه و جدایی و دفع افراد و نیروها زدند. گاه با بهانه سکوت در فتنه، گاه با بهانه دوری از گفتمان انقلاب و گاهی هم با بت ساختن برخی افراد که تنها نتیجه اش تعدد و تکثر کاندیداها در این جبهه شد و تشتت آراء را به دنبال داشت.

هرچه اصلاح طلبان با برنامه و دقیق عمل کردند و با یکدیگر بیشتر متحد شدند، از آن طرف اصولگرایان بی برنامه و از سر نفس عمل کردند و احساس وظیفه را بهانه کردند. و باید گلایه کرد از امثال ولایتی که چرا آمدنش را احساس وظیفه می داند ولی رفتنش را نه؟!

تعدد کاندیداها، عدم وحدت سران اصولگرایی، دفع نیروهای خودی، بت کردن دیگران و محدود کردن دایره نیروهای اصولگرایی، افراط و تفریط، تخریب یکدیگر در مقابل چشمان مردم همه جزء علل دوری مردم از گفتمان و جریان اصولگرایی است. هرچند مردم این قدر دقیق و موشکافانه بررسی نمی کنند که مثلا حالا باید گفتمان اصولگرایی را کنار گذاشت و جریان اصلاح طلبی را برگزید بلکه به کسی رأی می دهند که حاشیه سازی نداشته باشد، با دیگران سر جنگ نداشته باشد، دم از وحدت مسؤولین بزند هرچند به ظاهر...

بنابراین به جای این که تقصیر را متوجه مردم بدانیم، باید به خواص اصولگرا انتقاد کنیم که چطور خودشان علیه خودشان قیام کردند و خود را از صحنه بیرون کردند و باید تبعات آن را هم بپردازند که کمترین حد آن توبه سیاسی و عذرخواهی از ملت است.

موضوع سخن : سیاست,
راهنما: امام خامنه ای,ولایتی,اصولگرایی,اصلاح طلبی,حماسه سیاسی,قول سدید,سوشیانت,
نوشته شده در دوشنبه 27 خرداد 1392 توسط میثم تمار | صندوقچه نظرات ()
آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب