تبلیغات
قولا سدیدا
قولا سدیدا
درحمایت ز امیرم علی خامنه ای می شوم میثم تمار به دارم بکشید

تعدد کاندیداها اتفاقی درست یا غلط؟!

آیا این مسأله به نفع نظام است یا به ضرر نظام؟

ثبت نام کاندیدای ریاست جمهوری به پایان رسید و در آخرین روز شاهد ثبت نام افرادی بودیم که تا لحظات آخر بحث آمدن یا نیامدنشان وجود داشت. حال یا این تردید واقعی بود یا صرفا برای داغ کردن اوضاع و البته ماهی گرفتن از آب گل آلود (بخوانید رأی)... هرچند برخی مثل سعید جلیلی اعلام کرده بود که اگر بیاید، روز آخر ثبت نام می آید.

هم اکنون در میان بیش از چهارصد نفری که ثبت نام کرده اند کسانی به چشم می خورند که احتمال تأییدشان وجود دارد و کسانی نیز هستند که در صورت رد صلاحیت شاید مشکلاتی را به بار بیاورند.

هاشمی رفسنجانی، روحانی، کواکبیان، عارف، واعظی زاده، مشایی، قالیباف، ولایتی، حداد عادل، جلیلی، باقری لنکرانی، زاکانی، آل اسحاق، متکی، سعیدی کیا، پور محمدی، ابوترابی فرد، مهمان پرست، رضایی، پزشکیان، شریعتمداری، علی آبادی و جوانفکر و فلاحیان از کسانی هستند که در میان این افراد دارای شهرت بیشتری هستند.

                          چهره های شاخص کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری

هدف از نوشتن این مطلب پرداختن به چیستی و چرایی این مسئله نیست بلکه هدف از این مطلب پاسخ به سوالی است که در ابتدای متن آمده است یعنی تعدد کاندیداها که به هر دلیلی رخ داده آیا امری است که نشانه رشد سیاسی است یا ضعف سیاسی؟

به عقیده برخی این مسئله (تعدد کاندیداها) نشان از روحیه شاداب و فعال سیاسی در بین مردم است. برخی نیز نظری کاملا مخالف این نظر را دارند، که این امر نشان از عدم فهم سیاسی مردم می باشد و مردم در عرصه سیاست از یک جهل یا ناپختگی رنج می برند.

در هر حال نکته مهم این است که ما در تحلیل خود اقدامات و عکس العمل دشمنان نظام را نسبت به این موضوع نیز دخیل کنیم. در واقع باید دید تعداد زیاد کاندیداهای ریاست جمهوری در بخش ثبت نام آیا سبب خوشحالی دشمنان نظام است یا ناراحتی؟ و آیا این مسئله برای آن ها دستمایه ای می شود که بتوانند بیشتر علیه نظام دشمنی کنند یا عکس این قضیه صادق است؟

نکته ای که به نظر می رسد این است که به  دلیل اصلی که در قانون اساسی در ذیل شروط رئیس جمهور آمده  مبنی بر رجل سیاسی و مذهبی بودن کاندیداها، بسیاری از کسانی که ثبت نام کرده اند، حذف خواهند شد و دارای صلاحیت لازم نخواهند بود. به عبارت دیگر بیش از نود درصد کسانی که ثبت نام کرده اند، رد صلاحیت خواهند شد و همین مسئله بهانه ای است تا دشمن با تبلیغات رسانه ای خود این گونه ابراز کند که آزادی در ایران وجود ندارد! چرا که بیش از نود درصد کاندیداهای خود را رد صلاحیت کرده است. در واقع دشمن به موشکافی و تبیین دقیق مسئله نمی پردازد که بگوید این افرادی که رد صلاحیت شده اند، شرایط قانون اساسی را نداشته اند و خیلی از آن ها تا به حال یک سمت اجرایی نیز نداشته اند، بلکه نکته پررنگ را رد صلاحیت نود درصدی نشان می دهد. چه بسا ممکن است همین را نیز بهانه ای برای تقلب در انتخابات قرار دهد. بدین گونه که اعلام کند: کشور ایران وقتی در تأیید کاندیداها اعمال نظر می کند و آزادی را نقض می کند! در انتخابات و رأی گیری که به طریق اولی این محدودیت را لحاظ می کند. و حکایت انتخابات آزاد و تقلب نیز از دیگر کلیدواژه هایی می شود که به این جریان دامن می زند و بار این جریان را به دوش می کشد.

در واقع اگر بدانیم که اصل در مقابل دشمن این است که نباید آب به آسیاب دشمن ریخت و نباید به خودی گل زد و کاری کرد که دشمن برایمان سوت و کف بزند، همین نکته دلیلی است تا از ورود به این حوزه خودداری کنیم. و در این میان اولین وظیفه به عهده نمایندگان مجلس است که این خلأ را با راهکارهای اصولی پر کنند و در درجه بعد آگاهی بخشی به مردم از طریق رسانه های جمعی است تا مردم نیز از درک سیاسی بالا برخوردار شده تا اولا از اقدامات و نقشه های دشمن باخبر شوند و ثانیا کارهایی که به صلاح نظام نیست را انجام ندهند.

و نکته آخر این مطلب ابراز تعجب است از افرادی نظیر متکی، مهمان دوست، پزشکیان و بسیار افرادی دیگر که با این که به این مسائل اشراف دارند اما باز این اشتباهات را مرتکب می شوند...!
آخرین مطالب ارسالی
لینك دوستان
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  
طراح قالب